Neden Almanca ?

Almanca dünya üzerinde 100 milyonu aşkın konuşanı ile Avrupa dillerinin en önemlisi ve aynı zamanda Avrupa Birliği içinde en çok konuşulan dildir. Almanya dünyanın en büyük üçüncü ekonomisidir ve Almanca yalnız Almanya, İsviçre, Avusturya’da değil aynı zamanda Kuzey ve Doğu Avrupa’da en önemli ticaret dili olarak aktif olarak kullanılmaktadır. Almanya, Kuzey Amerika, Afrika ve Asya’ya ufuklarını uzatmış çok sayıda şirketiyle ticaret ve endüstride uluslararası bir liderdir.

Almanca bilen birçok kişi yurtdışında ya da ülke içindeki şirketlerin veya Alman şirketleri ile ortaklık yürüten kuruluşlarda yöneticidir. Birçok genç ve yetişkin ise hem Türkiye hem de Türkiye dışında Almanca eğitim veren üniversitelere kayıt yaptırmayı ümit etmekte ve çabalamaktadır. Almanya, Avusturya ve İsviçre üniversiteleri öğrencileri için mükemmel kalitede yaşam ve yüksek kalitedeki standartları ile bilinirler. Ayrıca Almanya uluslararası öğrencilere dünyadaki herhangi bir ülkeden fazla en yüksek finansal desteği sağlamaktadır.

Almanca konuşanların dünya üzerinde herhangi bir yerde kariyer yapması kuşku götürmez bir gerçektir. Almanca, ticaretten üretime ya da büyük çaplı turizm, gazetecilik ve araştırma sektörlerinde dünya çapında yaygın olarak en çok tercih edilen dillerdendir. Öte yandan geçmişten günümüze, büyük sanatçı, düşünür, yazar, artist ve yenilikçi insanların dili Almanca olagelmiştir.