Almanya'da Eğitim

Almanya'da okuyabiliriz.

Almanca'yı geliştirmenin Almanca'nın konuşulduğu bir ülkede biraz yaşayarak geliştirmekten daha iyi bir yolu var mıdır? Yurtdışında öğrenimle, bir yandan yerel kültüre kendinizi alıştırır diğer yanda sınıfta öğrendiklerinizi ve yeni bilgilerinizi doğrudan pratiğe dökebilirsiniz. Yurtdışında okumak doğrudan ve ilk elden dile temas etmenin en mantıklı, akılcı yoludur. Akıcı konuşma ve aksanı azaltmada en etkin çözümdür.

Dili kullanarak öğrenmek, öğrenmeye pratik, verimli ve tatmin edici yaklaşımla olur. Öğrenciler yalnızca sınıfta değil aynı zamanda günlük aktivitelerle ve ayrıca evde de bölünmeden, dikkatleri dağılmadan öğrenirler. Seyahat fırsatları öğrencileri rutin sıradanlıktan kurtararak yeni görüş ve perspektifler edinmesini sağlar. Yurt dışı öğrenim programımıza katılan öğrenciler dil yeteneklerinden daha çok gelişirler. Öğrenciler pratik kullanımının kritik parçaları olan yerel Almanca konuşanlarla nasıl ilişki kuracaklarını ve etkileşeceklerini ve etraflarındaki yeniliklere nasıl adapte olacaklarını öğrenirler. Bunların hepsi bir tarafa yurtdışında dil öğrenimi yeni şeyler öğrenmenin yanı sıra basit, eğlenceli ve akılda kalıcı bir deneyimdir.

Kurslar

Partnerlerimiz geniş bir yelpazede genel, iş ve akademik amaçları için Almanca eğitimi sunuyor. Kurslar hem öğretici hem de eğlencelidir. Öğretmenlerimiz temelden ileriye size özgü ihtiyaçlarınıza hitap edebilir. Sınıfta değerli bilgiler öğrenecek ve dışarıda pratik yaparak gerçek hayatta kullanabileceksiniz. Tüm partnerlerimizin öğretmenlerinin hepsi yüksek seviyede eğitimli ve nitelikli ana dili Almanca olan profesyonellerdir.

Almanya'da Üniversite eğitimi

Almanya'da Lise, Lisans yada Yüksek Lisans eğitiminizi alabilirsiniz. Lise eğitimi için bir Lise hazırlık programına başlayabilir yada direkt programlara başlayabilirsiniz.

Lisans eğitimleri için IB, AP, Abitur haricinde Türkiyede bir lisans programı kazanıp en az A2 seviyesinde almanca öğrenmeniz gerekir. Şartlı kabaul ile Almanya da benzer bir lisans programına geçiş yapabilirsiniz. Elbette ücretsiz eğitim için C1 seviyesinde Almanca öğrenmeniz gerekecektir. 

Konaklama

Partnerlerimiz öğrencilerine konaklama imkanları sunmaktadır. Genelde öğrenciler yerel bir ailenin yanında, öğrenci evinde veya bir apartmanda yaşama seçeneğine sahiptir. Biz her bir kişi için bireysel ihtiyaçlarına dayanan ideal konaklama çözümlerini seçmek için başvuru sahipleri ile birlikte çalışırız.

Yerel bir ailenin yanında kalmakla ev sahipleriyle sosyal zamanı ve yemeği paylaşarak tek kişilik bir odaya sahip olacaksınız bu ilişkiyle gerçek misafirperverlik ve kültürün keyfine varırken doğal bir ortamda dil yeteneğinizi pratik yapabileceksiniz. Öğrenciler kendi evleri kadar rahat hissettikleri konuk oldukları ailelerle yaşam boyu arkadaşlıklar geliştirebilirler.

Apartman ya da öğrenci evleri bir öğrenciye daha fazla bağımsızlık sağlar, ek bir yarar olarak da genelde (aile yanı konakladığınız mekandan) okula çok daha yakındır. Öğrenci evleri yerel ve uluslararası öğrencilerle pratik imkanı yaratır ve şehrin merkezindeki çeşitli sosyal aktivitelerle dinamik bir sosyal ortam sunar.